Jak vybrat vhodné 2DIN autorádio?

Ne každý je odborníkem na vše. I proto je dobré vědět, jak vybrat správný produkt. Pokud aktuálně přemýšlíte nad koupí nového autorádia, podívejte se spolu s námi na několik tipů, které vám se samotným výběrem pomohou. Nejprve začneme tím, jaký konkrétní model vybrat. Na trhu sice můžeme najít i 1DIN autorádia, ale volbou hlavní by mělo být 2DIN autorádio. Proč? Pro lepší funkčnost, výhody a samozřejmě i větší možnosti využití.

Co by mělo splňovat i základní 2DIN autorádio?

Za jakého důvodu si dnes autorádio kupujeme? Samozřejmě proto, aby nám mohlo nabídnout poslech hudby během naší jízdy. Naladit FM a AM frekvence, uložit je a následně z nich přijímat signál umí v podstatě každé 2DIN autorádio. Doplňkovou funkční však může být i možnost přehrání vlastní hudby, stejně jako třeba i videosouborů. Proto je dobré v souvislosti s touto možností hledět také na hlavní vstupy, které bude vybraný model vašeho autorádia mít. Mezi standard dnes můžeme zařadit:

  •          CD a DVD mechaniku
  •          Klasický, nebo micro USB slot
  •          Slot na paměťové karty

Bezdrátové propojení je velkým hitem

Základní parametry, které by mělo ideální a základní 2DIN autorádio mít, to již víme. Nyní se podívejme i na něco navíc. Dotkneme se hlavně možností bezdrátového propojení, třeba s vaším mobilním telefonem. V souvislosti s tím, by měla 2DIN autorádia nabídnout nejenom funkci bezpečného telefonování – tedy handsfree. K dispozici by měla být i možnost ovládání telefonu pomocí displeje autorádia. Mezi zajímavý doplněk u lepších modelů patří možnost streamování hudby, kterou budete mít v telefonu uloženou.

2DIN autorádia vás bezpečně dovednou do cíle

Při výčtu vlastností určitě musíme narazit i na GPS modul. Díky němu tak své jednoduché 2DIN autorádio proměníte také v praktickou navigaci, která nejenom sdělí vaši polohu, ale s využitím aktuálních map vás také dovede do cíle. A co zde? Využít lze třeba možnost propojení s parkovací kamerou, kdy se na displeji 2DIN autorádia zobrazí obraz toho, co se děje za vaším vozem. I to jsou funkce, které mohou přijít vhod.

Dobrý hardware? To je základ

Ideální kombinaci vlastností, které souvisí hlavně s všestranným použitím, máme zmapovánu. Nyní se podívejme také na hardwarovou výbavu daného 2DIN autorádia. I ta je nesmírně důležitá. A to proto, aby rádio fungovalo rychle, spolehlivě a splnilo tak očekávání z hlediska přístupu k jednotlivým funkcím. Zde se proto soustřeďte na podobné parametry, které zohledňujete při výběru mobilního telefonu. Jedná se o:

  •          Typ, takt a vlastnosti procesoru
  •          Velikost operační paměti
  •          Typ operačního systému

Ano, i operační systém s hardwarovou výbavou úzce souvisí, jelikož nám může říci, kolik celkové kapacity výkonu může spotřebovat. Dnes lze pořídit 2DIN autorádia ve dvou hlavních variantách. A to jak v provedení s operačním systémem Android, tak v provedení s operačním systémem Windows CE. Od toho se také odvíjejí i možné doplňkové funkce, spojené s různými aplikacemi, internetem, či kancelářskými programy.

Displej – to nejdůležitější

2DIN autorádio máme téměř vybráno. To poslední, na co bychom se měli zaměřit, je typ konkrétního displeje. Prioritně by nás měla zajímat nejenom jeho velikost, ale i věrné zobrazení barev, stejně jako rozlišení. Samozřejmostí by dnes už mělo být i to, že displej bude dotykový a tedy vše právě skrze něj budeme moci jednoduchým způsobem ovládat jednotliví funkce a budeme tak jedním poklepáním snadno přistupovat ke klíčovým vlastnostem, které 2DIN autorádia mají. Sem se může řadit i to, že lze dané typy často základně i pokročile propojit s vaším vozem a zjišťovat fakta třeba z palubního počítače, nebo z jiných řídících jednotek vašeho vozu.

Sortiment nejlepších autorádií naleznete na TonyStore.cz.

Leave a Reply